Vše o koních

Užitečné odkazy pro milovníky koní

27. února 2014 v 11:08 | Kristin
Zajímáš se o koně? Tak to tě budou jistě zajímat některé stránky, které se koním věnují!

Diskuze -

22. února 2014 v 11:04 | Kristin
Otázka pro diskuzi: Chceš v jezdectví něco dokázat?

Názor adminky: Dřív jsem snila o tom, že si koupím superúžasného sportovního koně a vyhraju s ním každý závod, do kterého nastoupí. Postupně ale, jak jsem rostla, jsem si uvědomovala, že je to nemožná. Nemám k tomuto dostatek financí a nejspíš by mě to brzy omrzelo. Nejraději jsem, když se jen tak na koni projíždím a náš vztah je založen na vzájemné důvěře a porozumění.

Albíni

17. října 2013 v 12:38 | Kristin

123. Velká pardubická - informace

5. října 2013 v 12:47 | Kristin

Boxové ustájení

2. října 2013 v 12:34 | Kristin
Boxové stáje jsem nejrozšířenějším typem ustájení vůbec. Používají se zejména pro ustájení plemenných hřebců, klisen s hříbaty a sportovních či dostihových koní.
Výhodou tohoto typu utájení je alespoň omezená možnost pohybu koně, zvířata zde mají dostatek pohodlí a klidu. Jako nevýhodná se jeví horší hygiena. Část znečištěného steliva totiž může zůstat v boxe, kde rozkladem hnoje vznikají škodlivé zplodiny a choroboplodné zárodky.

Krok

30. září 2013 v 12:31 | Kristin
Krok je čtyřdobým chod a nejpomalejší z všech chodů. Průměrná rychlost kroku je 5-7 km v hodině. Jezdec při tomto chodu pociťuje houpavé pohyby dopředu , nahoru a do stran. Jezdec tento chod podporuje odpovídajícími pomůckami. Když jedeme na vyjížďku je tento chod odpočinkem mezi chody rychlejšími. Krok také využíváme před a po práci na jízdárně.

Práce na IKT - Jezdectví

10. září 2013 v 15:00 | Kristin
Zdravím,
dnes bych vám chtěla představit mou pondělní práci na hodině IKT - výpočetní technika. Učitelka nám dala za úkol zpravocat ve Wordu práci s názvem Mé hobby. A mě samozřejmě napadlo jako první jezdectví.
Chtěla bych říct, že text je celý napsaný mnou, proto prosím kopírovat se zdrojem.

Jesse Drent & Macho

14. srpna 2013 v 10:30 | Kristin
Dnes bych se s vámi chtěla jen podělit o toto nádherné video.
Toto mě zaujalo hlavně tím chlapcem ( přiznávám :D ) a jeho poníkem. Krásně to mezi nimi klape. Taky bych toto chtěla umět a mít s nějakým koněm/poníkem takovýto vztah.

Týrání koní

13. srpna 2013 v 8:55 | Kristin
Zdravím,
dnes bych chtěla něco napsat něco nepříliš radostném tématu a to týrání koní.
Podle zákona č.246/92 Sb. - V první řadě je nutné zmínit, že tento zákon považuje zvířata za živé tvory pociťující na různé úrovni bolest a utrpení. Dle tohoto zákona nejsou zvířata věci, jak se často lidé mylně domnívají. Co tedy vlastně týrání je? Podle většiny stránek je to nezajištění správných podmínek pro chov těchto úžasných zvířat. Za týrání se ale považuje také nesprávné chování ke koni. Ve světě je bohužel polovina lidí, kterým na koním nezáleži a je to pro ně jen tvor určený k práci, zábavě. Většina lidí si myslí, že zvířata obecně nemají žádné city. Ale ten, kdo s koňmi strávil jen trochu času, ví, že city rozhodně mají. Copak tvor bez citů by na vás vždy zařehtal, když vejdete do stáje?
S týranými koňmi se může každ setkat. U nás je to nejvíce rozšířené na poutích. Ano, jízdy na ponících. Zábava pro děti. Ale většina lidí vůbec neví, že většina těchto poníků / koní stojí většinou celý den na slunci, neustále chodí dokolečka v malinkém kruhu, někdy i bez jídla a vody. Jistě, většině to nepřipadá. Ale tak to skutečně je.
Naštěstí jsou také ještě lidé, kterým na koních záleží a snaží se s tím něco udělat. Pořádají různé akce, sbírají podpisy k peticím a mnoho dalšího.

http://data.whicdn.com/images/72228607/large.jpg

Kdo tomuto zvířeti dokáže ublížit, ten je podle mě naprosto ubohý člověk.

Horsemanship

9. srpna 2013 v 11:07 | Kristin
Horsemanship ( přirozená komunikace ) je výcviková metoda koní založená na principu jejich chování. Můžeme se tak naučit s koňmi ,, mluvit jejich řečí ".

Co si vlastně pod tímto pojmem, větou lidé představí? Neohroženého kovboje, jak se žene na neosedlaném koni prérií, někdo zvířata v cirkuse. Záleží na člověku. Já osobně vyvinutí tohoto odvětví jezdectví považuji za velmi dobré. Milovníci koní se naučí s koňmi lépe vycházet, pochopit jejich potřeby, naučit se s nimi doruzumět. Je to přeci mnohem lepší, než ho k něčemu nutit bičem. Vlastně ke koním chováme lépe a zlepšuje se náš přístup k nim. V dnešní době přirozená komunikace získává čím dál větší oblibě a plno jezdců, chovatelů se ji plně věnuje ať už jako součást výcviku či trávení volného času s koněm.

♥ Ally ♥
 
 

Reklama