Druhá šance - 3.díl

25. února 2014 v 11:11 | Kristin |  Povídky

Otevřela jsem oči. Nejdříve jsem nevěděla, kde jsem a kam mě poslala. Po chvilce mi to došlo. Sedím v seníku! Podívala jsem se s úzkostí na mé neviditelné tělo, zvedla se a došla k žebříku. Pomalu jsem slezla a málem vyletěla z kůže, když přímo přede mnou šla jedna z menších holek. " Ahoj. " pověděla jsem ji, ale ona neslyšela. Prošla mnou a šla dál. Stihla jsem si všimnout, že se netvářila zrovna moc šťastně. Vydala jsem se za ní, abych zjistila, co se děje. Ale něco mě zadrželo. Nešťastné zaržání. Můj Vampír. Vhrkly mi slzy do očí. Rychle jsem se otočila a vyrazila k jeho boxu.

Při pohledu na něj mi vhrkly slzy do očí. Měl obvázanou zadní nohu a byl na popruhách. Jednu stranu těla měl celou poškrábnou a v očích měl smutný pohled. " Co jsem ti to udělala! " Vykřikla jsem a svezla se k boxu. To se opravdu muselo stát tohle, abych si uvědomila, co dělám? Utřela jsem si slzy a vstala. Otevřela jsem dveře boxu a pomalu šla k mému koni. " Vampíre ... " zašeptala jsem. Nastražil uši. Přísahala bych že se mu v očích mihl překvapený, zmatený a radostný výraz. Šla jsem k němu a objala ho. Kupodivu to šlo, ne jak u koní. A věděl, že jsem u něj. Byla jsem u něho dlouho, až jsem málem usnula. Dokud mě neprobudily hlasy.
" Nevypadá to s ním dobře. Zadní levá noha je zlomená. Odřeniny a ostatní drobná zranění se dají snadno vyléčit, ale nebylo by lepší ho nechat utratit, aby se netrápil? " Pronesl veterinář k mým rodičům. " V žádném případě! " Vyhrkla mamka. " Jestli se dcera probudí, jak by ji bylo, kdyby tu nenašla svého koně? Péči zaplatíme, v tom opravdu není problém. " " Dobře, ale jestli se bude hodně trápit, bylo by opravdu nejlepší ... " Nenechala ho ani domluvit a hned ho okřikla, ne moc hezky, ať laskavě drží hubu. Táta se za ni omlouval. Byla jsem ale ráda, že Vampíra neutratily. Hladila jsem ho a přemýšlela o tom, co bych měla udělat. Už byla tma a za chvíly bude noc. Budu mít tedy už jen šest dní. O jednom skutku jsem věděla, uzdravit Vampíra. Druhý ... ? To jsem zatím nevymyslela. Vzpomněla jsem si na Káťu. Jo, tak už vím. Snažit se nějak s ní usmířit. A třetí? Toť otázka ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moný Moný | Web | 25. února 2014 v 13:00 | Reagovat

Další díl!:)

2 Samantha Samantha | Web | 5. března 2014 v 15:51 | Reagovat

Jejda, tak hlavně ať se uzdraví! Jak Vampýr tak ona..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama