Týrání koní

13. srpna 2013 v 8:55 | Kristin |  Vše o koních
Zdravím,
dnes bych chtěla něco napsat něco nepříliš radostném tématu a to týrání koní.
Podle zákona č.246/92 Sb. - V první řadě je nutné zmínit, že tento zákon považuje zvířata za živé tvory pociťující na různé úrovni bolest a utrpení. Dle tohoto zákona nejsou zvířata věci, jak se často lidé mylně domnívají. Co tedy vlastně týrání je? Podle většiny stránek je to nezajištění správných podmínek pro chov těchto úžasných zvířat. Za týrání se ale považuje také nesprávné chování ke koni. Ve světě je bohužel polovina lidí, kterým na koním nezáleži a je to pro ně jen tvor určený k práci, zábavě. Většina lidí si myslí, že zvířata obecně nemají žádné city. Ale ten, kdo s koňmi strávil jen trochu času, ví, že city rozhodně mají. Copak tvor bez citů by na vás vždy zařehtal, když vejdete do stáje?
S týranými koňmi se může každ setkat. U nás je to nejvíce rozšířené na poutích. Ano, jízdy na ponících. Zábava pro děti. Ale většina lidí vůbec neví, že většina těchto poníků / koní stojí většinou celý den na slunci, neustále chodí dokolečka v malinkém kruhu, někdy i bez jídla a vody. Jistě, většině to nepřipadá. Ale tak to skutečně je.
Naštěstí jsou také ještě lidé, kterým na koních záleží a snaží se s tím něco udělat. Pořádají různé akce, sbírají podpisy k peticím a mnoho dalšího.

http://data.whicdn.com/images/72228607/large.jpg

Kdo tomuto zvířeti dokáže ublížit, ten je podle mě naprosto ubohý člověk.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áď!q Áď!q | Web | 13. srpna 2013 v 19:40 | Reagovat

Týrání je obecně dost rozšířený. Myslim že ti pouťový ponclíkové jsou fakt chudáčci, ale nikdo s tim nic dělat nebude :( Ještě že existujou dobří lidé, kteří se ke koním (ale i ostatním zvířatům) chovají s láskou a úctou ;-)

2 ellby ellby | Web | 14. srpna 2013 v 12:44 | Reagovat

Máš naprostou pravdu :) Viděla jsem někde pouťového poníka, potřeboval "na záchod" a ten majitel mu to prostě nedovolil bylo mi ho hrozně líto :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama